20221214_213804_1.jpg

O'zbekiston chempionati. Final janglarining barcha natijalari bitta sahifada

Bugun boks bo'yicha O'zbekiston chempionatining so'nggi kunidan o'rin olgan final janglari bo'lib o'tdi.

Bugun boks bo'yicha O'zbekiston chempionatining so'nggi, oltinchi kunidan o'rin olgan final janglari bo'lib o'tdi. Bugungi kun doirasida Mirazizbek Mirzaxalilov, Mujibillo Tursunov, Asadxo'ja Mo'ydinxo'jaev, Odiljon Aslonov va Dilshodbek Ro'zmetov juftligi hamda og'ir vaznlilar — Sanjar Tursunov va Lazizbek Mullajonovlar ringga ko'tarildi.


Janglarni quyidagi havolalar orqali kuzatib borishingiz mumkin:

A ring janglari: Tigers TV
B ring janglari: UzReport telekanali

Boks bo'yicha O'zbekiston chempionatining final janglari natijalari:

13. + 92 kg vaznda: Lazizbek Mullajonov (Farg'ona) - Jahongir Zokirov (Jizzax). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).

12. - 92 kg vaznda: Sanjar Tursunov (Surxondaryo) - Nusratbek Tohirov (ROPZK). (Hakamlarning qaroriga ko'ra).

11. - 86 kg vaznda: SHoxjahon Abdullaev (ROPZK) - Temurxon Sobirov (Farg'ona). (Hakamlarning qaroriga ko'ra).

10. - 80 kg vaznda: Odiljon Aslonov (Buxoro) - Dilshodbek Ro'zmetov (Xorazm). (Hakamlarning qaroriga ko'ra).

9. - 75 kg vaznda: Aloxon Abdullaev (Namangan) - Abduliziz Abdupattaev (Andijon). (Hakamlarning qaroriga ko'ra).

8. - 71 kg vaznda: Bahtiyorjon G'ofurov (ROPZK) - Nurislom Ismoilov (Farg'ona). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).

7. - 67 kg vaznda: Asadxo'ja Mo'ydinxo'jaev (Farg'ona) - Bekzod Hamidov (Buxoro). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).

6. - 63,5 kg vaznda: Mujibillo Tursunov (Andijon) - Sulaymon Latipov (Buxoro). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).

5. - 60 kg vaznda: Aydos Tagaybaev (Toshkent viloyati) - Dilshod Abdumurodov (Surxondaryo). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).

4. - 57 kg vaznda: Mirazizbek Mirzaxalilov (Farg'ona) - Samandar Holmurodov (Jizzax). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).

3. - 54 kg vaznda: SHahzod Muzaffarov (Buxoro) - Oybek Jo'raev (Toshkent viloyati). (Hakamlarning qaroriga ko'ra).

2. - 51 kg vaznda: Hasanboy Do'smatov (Andijon) - Faryozbek Do'smatov (Andijon). (Do'smatov hakamlar hayati tomonidan musobaqadan chetlatildi).

1. - 48 kg vaznda: Nodirjon Mirzaahmedov (Toshkent) - SHodiyorjon Meliqo'ziev (Farg'ona). (Hakamlarning yakdil qaroriga ko'ra).


Ayollar o'rtasida kunduzgi dastur doirasida o'tkazilgan final janglari natijalari:

11. + 81 kg vaznda: Hadichabonu Ergasheva (Namangan) - Dildora Saydullaeva (Navoiy).

10. - 81 kg vaznda: Sahobat Husanova (Jizzax) - Mumtozbegim Qosimova (Namangan).

9. - 75 kg vaznda: Sohiba Ro'zmetova (Xorazm) - Mashhur Solinboeva (Jizzax).

8. - 70 kg vaznda: Mavluda Mavlonova (Qashqadaryo) - Aziza Zokirova (Jizzax).

7. - 63 kg vaznda: Ziyoda Yarashova (Buxoro) - Xadichabonu Abdullaeva (Jizzax).

6. - 60 kg vaznda: Rayhona Qodirova (Qashqadaryo) - Rashida Tagirova (Qoraqalpog'iston).

5. - 57 kg vaznda: Mahliyo Habibullaeva (Jizzax) - Sitora Turdibekova (Samarqand).

4. - 54 kg vaznda: Nigina O'ktamova (Samarqand) - Muxlisa Xushvaqtova (Jizzax).

3. - 52 kg vaznda: Feruza Kazakova (Toshkent viloyati) - Nozimaxon Bulturova (Andijon).

2. - 50 kg vaznda: Aziza Yoqubova (Andijon) - Sabina Boboqulova (Buxoro).

1. - 48 kg vaznda: Saida Rahmonova (Andijon) - Farzona Fozilova (Buxoro).